Aktuality


Říjen
23

Halloweenská party 29.10.2020

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 29.10.2020 si s dětmi uspořádáme halloweenskou party. Prosíme, připravte dětem kostýmy. 

 

Děkujeme

Říjen
21

Uzavření MŠ dne 5.11.2020

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 5.11.2020 bude mateřská škola uzavřena z důvodu přerušení dodávky elektřiny.

 

Děkujeme za pochopení

Říjen
21

Pozor! Důležité upozornění ohledně testování na Covid 19.

Vážený rodiče

níže naleznete odkaz na dopis MUDr. Marie Kmoníčkové, regionální zástupkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, adresovaný JUDr. Ivaně Křečkové, ředitelce Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, s informací o nařízení provést všem osobám, včetně dětí bez ohledu na věk, kterým byla nařízena karanténní opatření, v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději do 10. dne, RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2.

 

Znění celého dopisu naleznete zde.

Září
02

Zrušení telefonního čísla do školky k 9.9.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že telefonní číslo přímo do školky využíváte opravdu sporadicky, rozhodli jsme se, že bude toto číslo k 9.9.2020 zrušeno. Prosíme, abyste od tohoto data využívali číslo na vedoucí učitelku Mgr. Vendulu Kupkovou (774 627 557).

 

Děkujeme za pochopení.

Červenec
08

Zástup za dovolené

Milí rodiče,

v době čerpání dovolené 13.7.-24.7. a 3.8.-14.8. bude chybějící učitelku v MŠ zastupovat paní Lenka Hemská, DiS., která má pedagogické vzdělání pro předškolní a mimoškolní pedagogiku.

Červen
24

Aktuální informace k OČR od MPSV

Vážení rodiče,

aktuální informace od MPSV ohledně OČR naleznete zde.

Červen
22

Společné odpoledne ve studáneckém lese 24.6.2020

Milí rodiče,

protože se blíží konec školního roku, zveme vás na společné odpoledne ve studáneckém lese. Čeká nás krátká procházka k lesnímu hřišti, kde si můžeme udělat piknik a děti se mohou vyřádit.

 

Sejdeme se 24.6.2020 v 16:30 u vstupu do lesa na křižovatce ulic Blahoutova, K Lesu a V Zahrádkách.

 

S sebou: dobroty dle libosti, lahve s vodou. 

 

Těšíme se!

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Červen
13

Fotografování ve školce 24.6.2020

Milí rodiče,
ve středu 24.6.2020 cca od 9 hod. proběhne na školní zahradě společné focení. smiley

 

Náhledy fotografií budou nahrány na webové rozhraní paní fotografky, kde si je budete moci skrze e-mail objednat, minimální počet fotografií jsou 3 kusy.

 

Vyvolávání bude ve formátu 10x15 (jednotlivci, skupinky) a 13x18 hromadné velké foto. Cena za vytištěnou fotografii 10x15 je 50,- Kč, společná fotografie 13x18 je 55,- Kč.

 

Fotit děti bude fotografka Adéla Friesová. Odkaz na webové stránky fotografky naleznete zde

Květen
22

Provozní doba od 25.5.2020 a informace o kroužku EKO stavitel/ka

Milí rodiče,

od příštího týdne, tj. od 25.5.2020 máme již standardní provozníí dobu, a to od 7:30 do 17:00.

 

Kroužek EKO stavitel/ka se bude konat od 26.5.2020 vždy v úterý a ve čtvrtek od 17:00, aby se stihly nahradit hodiny, které se nemohly konat v době uzavření MŠ.

Květen
20

Pokyny k platbě a odhlašování dětí od 1.6.2020

Vážení rodiče,

od 1.6.2020 bude již naše mateřská škola v běžném provozu. Pokyny k platbě školného na období 06/2020 vám budou zaslány do konce tohoto týdne. Nezapomeňte také, že je třeba již standardně odhlašovat své děti z docházky přes rozhraní rodičů.

 

Děkujeme za pochopení.

Květen
15

Osvědčení z kurzu Nejčastější poruchy zdraví u dětí 13.5.2020

Milí rodiče,

dalším zvýšením kvalifikace prošla naše vedoucí učitelka Vendula Kupková a získala osvědčení ze vzdělávacího programu na téma nejčastější poruchy zdraví u dětí.

 

Osvědčení můžete vidět zde.

Květen
05

Výtvarná soutěž "Evropské báje a pověsti"

Milí rodiče,

u příležitosti Dne Evropy vyhlašuje EUROCENTRUM Hradec Králové výtvarnou soutěž na téma evropských bájí a pověstí! Úkolem soutěžících je vybrat si jednu z pověstí (viz. soubor níže) a výtvarně ji zpracovat. Forma výtvarného zpracování je libovolná, fantazii se meze nekladou. Vyhrát můžete dárkové poukazy do obchodů s uměleckými potřebami či jiné hodnotné ceny.

 

Celkem jsou vyhlášeny 3 soutěžní kategorie:

 • děti do 6 let
 • děti do 10 let
 • děti do 15 let

 

Soutěže se mohou zúčastnit děti a žáci ve věku do 15 let včetně s trvalým bydlištěm v České republice.

 

Výtvory posílejte poštou na adresu Informačního střediska Europe Direct Hradec Králové, Knihovna města Hradce Králové, Wonkova 1262/1a, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ či oskenované emailem na ed@knihovnahk.cz.

 

Uzávěrka soutěžních prací je 5. 6. 2020.

 

Odkaz na stránku soutěže naleznete zde.

 

Pravidla soutěže

Pověsti

Leták soutěže

Květen
04

Otevření mateřské školy od 11.5.2020

Vážení rodiče,

od 11.5.2020 bude mateřská škola opět v provozu a to s omezením pracovní doby. Otevřeno bude od 7:30 do 15:30. Vzhledem k situaci se budeme řídit doporučeními od MŠMT pro znovu otevření mateřských škol. Odkaz na tento dokument naleznete níže. Níže také naleznete odkaz na čestné prohlášení, které je třeba vyplnit, pokud se rozhodnete své dítě opět přihlásit k docházce do naší školky.

 

Doporučení MŠMT k provozu naleznete zde.

Čestné prohlášení o bezinfekčnosti naleznete zde.

 

Děkujeme za pochopení a moc se na vaše děti tešíme smiley

Duben
24

Příměstské tábory 2020

Vážení rodiče,

i v letošním roce pořádáme příměstské tábory pro děti od 2 do 6 let. Vše bude samozřejmě záviset na situaci v ČR, ale doufáme, že o letních prázdninách už opatření vydaná vládou nebudou potřeba. Jelikož však nevíme, jak přesně se situace bude vyvíjet, doplnili jsme do naší smlouvy, že podmínkou platnosti musí být možnost tyto tábory pořádat.  Proto můžete již dnes smlouvu podepsat a není třeba se bát, že byste o vynaložené peníze přišli z důvodu omezení vyhlášeného vládou.

 

Cena: 1.700,-Kč/týden + strava

 

Témata příměstských táboru a dokumenty k přijetí naleznete zde.

Duben
23

Přijímací řízení

Vážení rodiče,

přijímací řízení k přijetí do mateřské školy Safari Baby Club bylo vyhlášeno od 2.5 do 16.5.2020. Pokud budete mít zájem o přijetí do naší MŠ, doporučujeme vám nás nejdříve kontaktovat buď telefonicky nebo e-mailem.

 

Více informací naleznete zde.

Duben
22

Platby školného + uzavření MŠ do poloviny května

Vážení rodiče,

vzhledem k vývoji situace zatím budeme mít určitě zavřeno do poloviny května. Školné se tedy na měsíc květen bude v tuto chvíli hradit opět ve výši manipulačního poplatku, a pokud by se ve druhé polovině května otevřelo, bude vám zaslán nový pokyn s doplatkem za toto období.

 

Pokud vám na e-mail do dnešního dne nepřišel pokyn k platbě na období 05/2020, není třeba školné hradit, protože u nás máte přeplatek z předešlého období. Více naleznete v rozhraní rodičů.

 

Dojde-li k nějaké změně, budeme vás informovat.

Duben
20

Video-pozdrav pro děti 20.4.2020

Milí rodiče,

paní učitelky a chůvy natočily pro děti a samozřejmě i pro vás video-pozdrav.

 

Odkaz naleznete zde.

Duben
10

Jóga pro děti na doma

Vážení rodiče,

vedoucí chůva Kristýna Kopecká z naší dětské skupiny Žirafka pro vaše děti natočila video Jóga pro děti na doma. S dětmi si určitě můžete zacvičit i vy ;-)

 

Odkaz na video naleznete zde.

Duben
10

You Tube kanál ZOO Praha

Vzhledem k uzavření i zoologických zahrad pražská ZOO točí krátká videa se zvířátky a zveřejňuje je na You Tube. Mají-li vaše děti rády zvířátka a chtějí se o nich něco nového dozvědět, neváhejte a začněte tento kanál s dětmi sledovat ;-)

 

Odkaz naleznete zde.

Duben
09

Jak smysluplně zabavit děti doma? Inspirujte se tipy od metodiků a lektorů na You Tube kanále

Středisko volného času Pro dětský úsměv z východních Čech spolu s organizací Kroužky.cz nabízí jednu z možností zájmového vzdělávání "na dálku" formou videí.

 

Odkaz naleznete zde.

Duben
07

Aktivity pro děti do 3 let

Opravdu pěkné nápady na zabavení dětí můžete nalézt v článku „Aktivity pro náročné dítě do 3 let“

 

Odkaz na článek zde.

Duben
06

Celé Česko čte dětem - You Tube kanál

Vážení rodiče,

projekt Celé Česko čte dětem vás zve ke sledování jejich You Tube kanálu. Najdete tam například, jak čte dětem sportovní moderátor Vojtěch Bernatský, herec Arnošt Goldflam nebo herec a foodbloger Lukáš Hejlík.

 

You Tube kanál Celé Česko čte dětem zde.

Duben
03

Pracovní listy a videa pro předškoláky

Zajímavé videa a pracovní listy pro předškoláky můžete nalézt zde.

Duben
03

Jak mluvit o koronaviru s dětmi

Milí rodiče,

pokud vaše děti mají k dnešní situaci otázky a třeba si přesně nevíte rady co dětem říci, můžete využít brožurky viz níže. Doufáme, že vám tyto brožurky pomohou k lepší komunikaci s dětmi a třeba pomohou i vám rodičům se lépe vypořádat s omezeními dnešních dní.

 

Těšíme se opět na viděnou a přejeme hlavně zdraví.

 

Duben
03

OČR - Na co nesmíte zapomenout

Vážení rodiče,

kdo čerpáte OČR nezapomeňte, že je třeba vždy po skončení kalendářního měsíce vyplnit  „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“.

 

Více naleznete zde.

 

Netýká se to OSVČ.

Duben
03

Výzva pro rodiče a děti od organizace Mezi námi

Moc Vás zdravíme z Mezi námi,

pevně věříme, že aktuální těžké chvíle zvládáte s optimismem a vyhlídkou na brzké obnovení našich mezigeneračních setkání. Než se znovu sejdeme, chtěli bychom vás poprosit o pomoc při spolupráci na novém projektu Pohádka pro radost, který jsme připravili pro potěšení babiček a dědečků izolovaných v domovech seniorů.

 

Konkrétně bychom vás rodiče chtěli požádat, aby děti malovali obrázky svých oblíbených pohádek. Ty byste pak naskenovali nebo vyfotili a prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách nám je zaslali. My se postaráme o tisk a předání obrázků do domovů seniorů po celé České Republice.

 

Budeme moc rádi za co největší množství obrázků a s tím spojené radosti, kterou bychom touto formou společně s vámi a dětmi chtěli předat.

 

Podrobnější informace, spolu s návodem jak na to, naleznete zde.

 

Těšíme se na naší spolupráci a moc vám děkujeme, že chcete pomáhat společně s námi.

 

 

Krásné jarní dny plné slunce, pozitivní energie a hlavně zdraví.

 

 

Tým Mezi námi o.p.s.

Březen
31

Ošetřovné pro OSVČ k 31.3.2020

Vážení rodiče,

informace o ošetřovném pro OSVČ naleznete zde.

Březen
27

Aktuálně k OČR k 26.3.2020

Nejnovější informace k OČR naleznete zde.

Březen
26

Platby školného v době nouzového stavu k 26.3.2020

Vážení rodiče,

během uzavření našeho zařízení se bude od dubna 2020 hradit pouze manipulační poplatek 500,-Kč. Více informací o platbách školného naleznete ve vašich e-mailech. Prosíme o přečtení. Pokud jste e-mail neobdrželi, co nejdříve nás kontaktujte na info@safariclub.cz.

 

Děkujeme.

Březen
25

Roušky látkové s kapsou ZDARMA

Milí rodiče,

nabízím rodinám našich dětí šité roušky. Pokud roušky ještě nemáte, neváhejte a napište mi na z.limova@safariclub.cz. Posílat je budu poštou, tak prosím nezapomeňte uvést aktuální doručovací adresu.

 

V současné době už bohužel nemám materiál na další šití. Mám pouze roušky, co můžete vidět na fotce (9ks pro dospělé a 4ks pro děti).

 

Hezký den a hlavně zdraví všem ;-)

 

Fotografie roušek zde.

Březen
20

Možnost využití OČR k 19.3.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k dočasnému uzavření MŠ je možné čerpat ošetřovné. Pokud budete chtít potvrzení potřebné k čerpání ošetřovného, kontaktujte nás na e-mailu info@safariclub.cz.

 

Nejnovější novinky:

 • Ošetřovné se bude poskytovat po celou dobu mimořádných opatření.
 • OČR mohou čerpat nově i OSVČ.

Změny ještě musí projít Parlamentem v režimu legislativní nouze. Po schválení bude ošetřovné vypláceno i zpětně. 

 

Celou aktuální tiskovou zprávu MPSV k 19.3.2020 naleznete zde.

Více informací o OČR naleznete zde.

Březen
19

Poděkování za podporu

Chceme moc poděkovat všem rodičům, kteří nám v posledních dnech vyjádřili podporu. Opravdu si toho vážíme.

 

Děkujeme.

 

Grafickou podobu poděkování můžete vidět zde.

Březen
18

Kroužek EKO stavitel/ka pozastaven

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci je kroužek EKO stavitel/ka pozastaven. Náhradní hodiny budou včas ohlášeny.

Březen
17

Uzavření mateřské školy od 17.3.2020

Vážení rodiče,
od dnešního dne, tj. 17.3.2020, je MŠ Pce až do odvolání uzavřena. K dočasnému ukončení jsme přistoupili z toho důvodu, že až na výjimky si rodiče na doporučení vlády ponechali děti v domácí péči.

 

Více informací naleznete na svých e-mailech.

Březen
17

Zrušení dne otevřených dveří 25.3.2020

Milí rodiče,
vzhledem k situaci rušíme den otevřených dveří. O náhradním termínu vás budeme včas informovat.

Březen
12

Informace ohledně MŠ k aktuální situaci v ČR 12.3.2020

Vážení rodiče,

jelikož naše zařízení nepřesahuje kapacitu 30 osob, nebudeme prozatím MŠ uzavírat, nicméně vzhledem k současné situaci necháme na vašem zvážení, zda využijete naší MŠ nebo ponecháte své děti v domácí péči.

 

Pokud se rozhodnete své děti ponechat v domácí péči, postačí standardně omluvit dítě přes rodičovské rozhraní.

 

Nadále budeme sledovat vývoj a budeme vás případně informovat.

Březen
09

Den otevřených dveří 25.3.2020

Chcete vědět, jak naše školka vypadá? 

Pokud ano, srdečně vás zveme ve středu 25.3.2020 od 17 do 19 hod. na Den otevřených dveří do naší mateřské školy na adrese Dašická 1261, 530 03 Pardubice. Ukážeme vám naše prostory a zodpovíme vaše dotazy.

 

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mail info@safariclub.cz

 

Těšíme se na vás

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Březen
07

Recenze od účastnice mini školy imunity

Děkujeme za moc milou recenzi kurzu Mini škola imunity pořádaného naší školkou ve spolupráci s lektorkou Šárkou Gia, kterou nám zaslala účastnice tohoto kurzu.

 

Recenzi si můžete přečíst zde.

 

Fotografie z kurzu můžete vidět zde.

Březen
06

Mimořádné opatření vydané ministerstvem zdravotnictví

Vážení rodiče,

v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 bylo Ministerstvem zdravotnictví České republiky nařízeno mimořádné opatření viz. příloha.

 

Všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství pro děti a dorost, kteří následně rozhodnou o karanténě.

 

Neprodlená realizace tohoto opatření je nezbytná a je třeba zajistit příslušná opatření zamezující vstupu těchto osob do Vašich zařízení a provozoven.

Březen
04

Hledáme čtecí babičku

Do naší mateřské školy hledáme babičku, která by 1 až 2x týdně chodila číst našim dětem knížky. Kdy, na jak dlouho a jak často bude na domluvě. Pokud byste měli zájem nebo věděli o někom z vašeho okolí, koho by to zajímalo, můžete se více o této záslužné činnosti dočíst na https://www.mezi-nami.cz/program-precti. Organizace Mezi námi, se kterou spolupracujeme, si dala za úkol propojovat generace, a tak jako oni i my to vnímáme jako velmi důležitou věc.

 

Přihlásit se můžete na e-mailu anna.strnadova@mezi-nami.cz nebo telefonu 736 234 078. Nezapomeňte uvést, že reagujete na pobídku od Safari Baby Clubu - mateřská škola Pardubice.

Březen
02

Safari Baby Club v Pardubickém deníku

Velice nás potěšilo, jak hezky o nás v Pardubickém deníku mluvil zástupce domova pro seniory Dubina, kam s dětmi chodíme v rámci projektu Mezi námi. Můžete si přečíst, jak vaše děti rozjasňují dny seniorům a těšit se z toho, že to má smysl.  Níže naleznete přepis celého článku:

 

Dětský úsměv v domově na Dubině
Od loňského roku náš Domov pro seniory Dubina pravidelně navštěvují děti z dětské skupiny Safari Baby. Přicházejí každý týden a s našimi klienty cvičí, povídají si, smějí se a také někdy společně něco vyrábí. Také děti naše klienty masírují a to se jim snad líbí nejvíce. Dotyk je totiž projevem blízkosti, náklonnosti a souznění. Pro naše klienty je to neskutečná nádhera a ať už je děti pohladí, či se na ně usmějí, mají naši klienti hned hezčí den. Někdy máme pocit, že našim klientům stačí jen děti pozorovat a nechat je, aby projevily svou přirozenost a dětskou radost. V rámci propojování generací ještě chodí naše babičky číst dětem pohádky před spaním do blízké Mateřské školy E. Košťála. Dále pak spolupracujeme se Základní školou Studánka. Žáci této školy tvoří s našimi klienty různé koláže, vypravují si či debatují nad různými tématy. Naše zařízení se tak snaží o mezigenerační spolupráci, která obohatí všechny zúčastněné.

 

Odkaz na článek naleznete zde.

Únor
27

Kroužek EKO stavitel/ka od 3.3.2020

Vážení rodiče,

nově vám nabízíme kroužek pro vaše děti EKO stavitel/ka. V hodinách kroužku se budou z přírodních a recyklovatelných materiálů stavět různé stavby. První hodina proběhne již 3.3.2020, tak s přihlášením dětí neváhejte wink

 

Více informací o kroužku naleznete zde

 

Únor
21

Pozor změna divadelního představení!

Divadelní představení "Žabí příběh" se bude konat v novém termínu 27.2.2020. Původní termín byl 17.3.2020.

Únor
21

Exkurze 18.3.2020

Ve středu 18.3.2020 se s dětmi vydáme na exkurzi do Služeb města Pardubic, kde se děti seznámí s tím, jak vypadá separační dvůr.

Únor
21

Divadelní představení 1.4.2020

Ve středu 1.4.2020 se vydáme do MŠ Kamínek na divadelní představení "Na farmě".

 

Předpokládaná cena: 60,- Kč.

Únor
21

Instagram našich školek

Milí rodiče,

nově nás můžete sledovat i na instagramu. Najdete nás pod safaribabyclub.cz.

Únor
19

Karneval ve školce 26.2.2020

Ve středu 26.2.2020 budeme mít ve školce pohádkový karneval. Prosíme, připravte dětem kostým. Děti se mohou těšit na soutěže, diskotéku i malé pohoštění. 

 

Děkujeme smiley

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Únor
07

Přednáška: Děti a rodiče - proč to (ne)funguje 3.3.2020

Vážení rodiče,

zveme vás dne 3.3.2020 od 18:00 do 19:30 hod. na přednášku Děti a rodiče – proč to (ne)funguje, kterou povede Mgr. Petra Němečková.

 

Budeme se bavit o otázkách jako:

Mám být hodný nebo přísný rodič? Kde je správná míra?

Dělám všechno, jak nejlépe umím, ale stačí to?

Neubližuji svým dětem tím, že jako rodič moc odpouštím nebo naopak?

 

Kde: MŠ Safari baby Club, Mrštíkova 1122/40, Hradec Králové

Kdy: 3.3.2020 od 18:00 do 19:30 hod.

Cena: 150,-Kč/osoba

 

Na přednášku je třeba se přihlásit na emailu info@safariclub.cz.

 

Budete-li mít zájem o hlídání dětí v době přednášky, je možné hlídání zajistit přímo v MŠ za příplatek. Zájem o hlídání je třeba domluvit předem.

 

Více o lektorce přednášky se můžete dozvědět na www.lapetien.cz.

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Únor
06

Výlet do hvězdárny 19.2.2020

Vážení rodiče,

ve středu 19.2.2020 se s dětmi vydáme do Hvězdárny barona Artura Krause na animovanou pohádku "Jak se Měsíc a hvězdy domluvily". V pohádce se názorně ukazují střídání dne a noci, měsíční fáze i souhvězdí noční oblohy. 

 

Cena: 30,- Kč/dítě. Vstupné prosím uhraďte učitelce v den konání akce při ranním předávání.

Leden
28

Možnost kroužků v MŠ

Vážení rodiče,
od března 2020 máme možnost pořádat dva kroužky - dramatická výchova a práce se dřevem. Kroužky by probíhaly vždy od 17 do 18 hod., konkrétní dny ještě budou upřesněny. Prosíme o sdělení, zda byste o uvedené kroužky měli zájem. Je možné buď zaslat e-mail na info@safariclub.cz nebo se na nástěnce ve školce zapsat k příslušnému kroužku jako zájemce.

 

Děkujeme

Leden
27

Workshop Mini škola zdravé imunity 22.2.2020 v MŠ HK

Mateřská škola Safari Baby Club vás zve na workshop Mini škola zdravé imunity.

 

Už vás nebaví školkové rýmičky a stále se vracející kašel?  Pak je možná čas na změnu, čas udělat něco pro své tělo i psychiku.

 

Pod vedením zkušené bylinkářky Šárky Gia si budete nejen povídat o nastartování své imunity a imunity dítěte, ale zároveň si vyrobíte 7 přípravků pro boj s nachlazením s sebou domů.
 

Více o programu workshopu naleznete zde.
 

Kdy: 22.2.2020, 9:00 - 16:30

Kde: Safari Baby Club, Mrštíkova 1122/40, Hradec Králové

Cena: 1.350,-Kč (Cena je včetně surovin na výrobu přípravků. Cena za workshop se hradí na místě.)

Na workshop je třeba se přihlásit na info@safariclub.cz

 

Budete-li mít zájem o hlídání dětí v době workshopu, je možné hlídání zajistit přímo v MŠ za příplatek navíc. Zájem o hlídání je třeba domluvit předem.

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Leden
06

Povídání s dulou 17.1.2020 v HK

Milí rodiče,

ve spolupráci s organizací 4D - Dobrotety dětem do dlaně jsme si pro vás připravili setkání s dulou Mgr. Lucií Podhrázskou Duškovou, která doprovází rodiče již několik let a a blízce spolupracuje i s nemocnicemi Hradec Králové a Pardubice. Veškerý výtěžek bude putovat na potřeby klientů organizace 4D

.

Pokud o účast budete mít zájem, je třeba se přihlásit na e-mailu info@safariclub.cz

 

Kdy: 17.1.2020, 17:00 - 18:00

Kde: MŠ Safari Baby Club, Mrštíkova 1122/40, Hradec Králové

Vstupné: Dobrovolné

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Více o dule Mgr. Lucii Podhrázska Duškové se můžete dozvědět zde.

Prosinec
20

Přání pro vás od nás ;-)

Příjemné prožití vánočních svátků, v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody vám přejí zaměstnanci mateřské školy Safari Baby Club.

 

Grafickou podobu přání naleznete zde.

 

Prosinec
19

Poděkování za dárečky pod naším stromečkem

Chceme moc poděkovat rodičům za dárečky pod náš společný stromeček.

 

Ještě jednou děkujeme smiley

 

Grafickou podobu poděkování můžete vidět zde.

Fotografie, jak si děti dárečky rozbalovaly, můžete vidět zde a video zde.

Prosinec
19

Poděkování za krásná přání

Děkujeme organizacím 4D – Dobrotety dětem do dlaně, Mezi námi a Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky, se kterými spolupracujeme za krásná přání a těšíme se na další rok.

 

Krásné svátky smiley

 

Přání:

Prosinec
13

Poděkování!

Vážení rodiče,

už zítra proběhne předání dárečků, které jste darovali pod strom splněných přání. Chceme poděkovat všem, kteří přispěli na tuto charitativní akci. Velmi si toho vážíme.

 

Jmenovitě:

Kapitánovi

Sýkorovi

Fuchsovi

Učitelka SBC Vendula Kupková

Zřizovatelka SBC Kamila Bucherová

 

 

Ještě jednou děkujeme. Dárečky udělají určitě velkou radost.

 

 

Všechny dárečky, které jsme vybrali, si můžete prohlédnout zde.

Prosinec
13

Poděkování rodičům za zakoupení knížek

Děkujeme všem rodičům, kteří nákupem knih Usborne přispěli k tomu, že jsme získali krásné knihy pro naši MŠ zdarma.

 

Jaké knížky jsme konkrétně dostali, se můžete podívat zde.

 

Prosinec
09

Strom přání pro Les království

Vážení rodiče,
blíží se den, kdy budeme dárky předávat dětem. Pokud chce někdo z vás ještě donést nějaký dáreček, budeme rádi. Aktuálně nejvíce chybí dětská kosmetika, kartáčky na zuby apod. Předání proběhne už tuto sobotu v Tongo hale od 13h. Rádi vás tam uvidíme 

 

Děkujeme, že pomáháte.

 

Letáček s podrobnostmi můžete vidět zde.

Prosinec
06

Nákupem vánočních stromečků pomáháme

Letos jsme všechny vánoční stromečky do naších školek zakoupili na farmě Apolenka z. ú., která poskytuje služby zdravotně postiženým prostřednictvím hiporehabilitace, pracovních zkušeností, sportovních aktivit apod.
 

Těší nás, že díky nákupu v Apolence máme nejen krásné stromečky, které potěší děti, ale že jsme zároveň mohli pomoct.

 

A o tom přeci Vánoce jsou ;-)

 

Aktualitu v grafické podobě naleznete zde.

Prosinec
06

Vánoční tvoření s rodiči 18.12.2019

Milí rodiče, 

dovolujeme si vás pozvat na vánoční tvoření, které proběhne ve středu 18.12.2019 od 15:30. Společně s dětmi si budete moct ozdobit perníčky, vyrobit vánoční přání a drobné dekorace. Budeme rády, když kromě dobré nálady donesete i pár kousků cukroví k dotvoření té pravé vánoční atmosféry.

 

Těšíme se na vás!

 

Vendy a Hanka

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Listopad
30

Poštovní schránka přání

Milí rodiče,

chystáme pro děti Vánoce u nás ve školce. Již tradičně vás prosíme o spolupráci nebo finanční výpomoc k zakoupení vánočních dárků. Přispět můžete buď do naší kasičky pod nástěnkou, nebo si vyberte dárek z obálky v naší vánoční poštovní schránce.

 

Výše příspěvku je na vašem uvážení a je anonymní....

 

Předem všem JEŽÍŠKŮM děkujeme!!!

 

Grafickou podobu můžete vidět zde.

Listopad
30

Zajímáme se o zdravou stravu

Vedoucí učitelka Mgr. Vendula Kupková s kolegyní z Hradce Králové se dne 27.11.2019 zúčastnila kurzu s názvem Podpora výchovy ke správné výživě dětí.

 

Certifikáty a darované pomůcky můžete vidět zde.

Listopad
30

Konference Etika a vývoj společnosti po roce 89

Jako školské zařízení jsme se zúčastnili dne 27.11.2019 konference s názvem Etika a vývoj společnosti po roce 89. Konference byla opravdu velice zajímavá.

 

Fotografie naleznete zde.

Program naleznete zde.

Listopad
22

Jarmark v domově pro seniory 26.11.2019

Milí rodiče, 

v úterý 26.11.2019 se vypravíme na vánoční jarmark do Domova pro seniory. Dětem můžete dát malou finanční hotovost, kdyby si chtěly koupit nějaký výrobek.

 

Děkujeme

Listopad
18

Charitativní akce: Strom splněných přání

Milí rodiče,

zapojili jsme se do pravidelné charitativní akce organizace 4D – Dobrotety dětem do dlaně s názvem Strom splněných přání. Pokud budete mít chuť i vy přispět, níže naleznete seznam dárků, co si přejí děti z Lesa Království (zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc).

 

Sbírka probíhá od 18.11.2019 do 13.12.2019 a dárky můžete nosit přímo do MŠ.

 

Předání darů dětem proběhne 14.12.2019 v herně TONGO HK.

 

 • Pastelky
 • Malá autíčka
 • Hračky na písek
 • Nalepovací kamínky
 • Úložný box na plyšáky
 • Panenky, panenky s vlásky (ne Barbie)

 

Grafickou podobu letáku naleznete zde.

Listopad
11

Povídání s dulou 29.11.2019 v HK

Milí rodiče,

ve spolupráci s organizací 4D - Dobrotety dětem do dlaně jsme si pro vás připravili setkání s dulou Mgr. Lucií Podhrázskou Duškovou, která doprovází rodiče již několik let a blízce spolupracuje i s nemocnicemi Hradec Králové a Pardubice. Veškerý výtěžek bude putovat na potřeby klientů organizace 4D. Pokud o účast budete mít zájem, je třeba se přihlásit na e-mailu info@safariclub.cz

 

Kdy: 29.11.2019, 17:00 - 18:00

Kde: MŠ Safari Baby Club, Mrštíkova 1122/40, Hradec Králové

Vstupné: Dobrovolné

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Více o dule Mgr. Lucií Podhrázské Duškové se můžete dozvědět zde.

Listopad
11

Pozvánka na koncert Anny Slováčkové s Boni Pueri 15.11.2019 v HK

Srdečně vás zveme na koncert, který se koná tento pátek 15.11. 2019 v Hradci Králové. Můžete se těšit na krásný zážitek z melodií Boni Pueri, které budou zpívat s Aničkou Slováčkovou.

 

Kdy: 15.11.2019, od 17:00

Kde: Sbor kněze Ambrože HK

Vstupné: Dobrovolné

 

Koncert se koná pod záštitou Anny Maclové, ředitelky diecézní katolické charity.

 

Grafickou podobu pozvánky můžete vidět zde.

Říjen
25

Halloweenský den ve školce 30.10.2019

Milí rodiče,

středeční dopoledne 30.10.proběhne v halloweenském duchu. Děti si mohou přinést masky nebo kostýmy k dotvoření té pravé nálady.

 

Odpoledne se pak společně s vámi sejdeme při podzimním tvoření.

 

Těšíme se!

Říjen
25

Knihy USBORNE ve školce 11.12.2019

Vážení rodiče,

ve středu 11.12.2019 k nám zavítají knihy Usborne. Dopoledne bude připravený program pro děti, odpoledne si budete moct knihy prohlédnout i koupit vy v prodejním stánku.

Říjen
18

Podzimní tvoření s rodiči 30.10.2019

Milí rodiče,

srdečně vás zveme na podzimní tvoření, které se bude konat ve středu 30.10.2019 od 15:30. Společně s dětmi si budete moci vyrobit drobné podzimní dekorace a čekat vás bude i malé pohoštění. 

 

Těšíme se na vás Vendy a Hanka.

 

Grafické provedení pozvánky můžete vidět zde.

Říjen
18

Divadelní představení v MŠ Kamínek

Vážení rodiče,
ve druhém pololetí školního roku navštívíme v MŠ Kamínek tato představení:
 

 • 17.3.2020      "Žabí příběh"
 • 22.4.2020      "Zpívající koleda"

Říjen
12

Návštěvy solné jeskyně od 17.10.2019

Milí rodiče,

Od 17.10.2019 do 19.12.2019 budeme každý čtvrtek jezdit do solné jeskyně (celkem 10 návštěv). Příchod dětí do 8:30, cena 40,- Kč/1 vstup. S sebou prosím vždy doneste věci na převlečení (oblečení v soli navlhne). 

 

Hezký víkend ;-)

Září
30

Pomozte nám vylepšit rozhraní pro rodiče

Vážení rodiče,

stále pracujeme na zlepšování rozhraní pro rodiče. Pokud vás napadá nějaké vylepšení, které byste v rozhraní uvítali, napište nám na info@safariclub.cz.

 

Jeden dobrý podnět jsme už obdrželi a pracujeme na něm ;-) Brzo budete moci vidět přímo v rozhraní jídelníček.

 

Předem děkujeme za nápady, které přinesou vám rodičům ještě pohodlnější užívání rozhraní.

Září
22

Třebešské posvícení v HK 21.9.2019

Dne 21.9.2019 jsme se zúčastnili třebešského posvícení v Hradci Králové. Měli jsme společný stánek s organizací 4D – Dobrotety dětem do dlaně, se kterou spolupracujeme.

 

Krásné počasí, skvělá atmosféra a milí lidé, to byly Třebešské slavnosti 2019 ;-)

 

Fotografie z akce naleznete zde.

 

 Více o organizaci 4D naleznete zde.

Září
20

Východočeské divadlo 18.11.2019 a 13.1.2020

Milí rodiče,

s dětmi navštívíme východočeské divadlo, a to:
 

 • 18.11.2019 v 8:30 "O chaloupce z perníku"
  Tento den je třeba děti přivést do školky nejpozději do 7:45.
   
 • 13.1.2020  v 10:30  "Krkonošské pohádky"
   

Prosíme, zaznamenejte si do kalendáře.

 

Děkujeme ;-)

 

 

Září
20

Rozhraní rodiče – nelze se přihlásit

Vážení rodiče,

v tuto chvíli řešíme problém se stránkou pro rodiče. Ještě dnes by měl být problém vyřešen. Pokud by někdy v budoucnu nastal s rozhraním problém a potřebovali byste například odhlásit dítě, pište prosím na e-mail info@safariclub.cz a vaše děti budou omluveny, tak jako byste je odhlašovali přes rozhraní. Do e-mailu prosím nezapomeňte napsat celé jméno dítěte a dny na které chcete dítě odhlásit.

 

Děkujeme za pochopení.

Září
08

Přihlašovací údaje do rozhraní rodičů

Vážení rodiče,

v tuto chvíli byste měli mít všichni na svých e-mailech přihlašovací údaje do rozhraní pro rodiče. Pokud někomu nepřišly, prosím kontaktujte nás na info@safariclub.cz. Do e-mailu uveďte jméno dítěte, které máte u nás v MŠ.

 

Děkujeme.

Září
08

Třebešské posvícení v HK 21.9.2019

Mílí rodiče,

dne 21.9.2019 se s neziskovou organizací 4D – Dobro tety dětem do dlaně zúčastníme Třebešských slavností v Hradci Králové. Budeme tam mít společný stánek. Pro děti máme za splnění jednoduché aktivity připravenou drobnou sladkou odměnu ;-)

 

Rádi vás uvidíme.

 

Leták akce si můžete prohlédnout zde.

Září
08

Divadelní představení v MŠ Kamínek

S dětmi se do konce tohoto roku zúčastníme následujících představení:
 

 • 16.10.2019 Čarování se zvířátky
   
 • 04.12.2019 Vánoce s rolničkou
   

Dobrou zprávou je, že představení začínají od 10:30 a není tedy nutný dřívější příchod ;-)

 

Srpen
30

Přihlašovací údaje k rozhraní pro rodiče

Vážení rodiče,

v průběhu týdne 2.9.-6.9.2019 obdržíte na e-mail uvedený ve smlouvě přihlašovací údaje k rozhraní pro rodiče. Pokud vám tyto údaje na e-mail nepřijdou, prosím kontaktujte Zuzanu Límovou (z.limova@safariclub.cz).

Srpen
22

Důležité: Změny platné od 1.9.2019

Milí rodiče,

od 1.9.2019 spouštíme náš program správy školek. Co vás čeká nového:

 

Rozhraní pro rodiče

Naleznete zde aktuality, odhlašování dětí, přehled docházky aj. Během září obdržíte e-mailem veškeré informace potřebné k přihlášení do rozhraní pro rodiče.

 

Platby

Každý měsíc vám přijde výzva k platbě na e-mail, který jste uvedli ve smlouvě. Ve výzvě naleznete číslo účtu, variabilní symbol a částku k úhradě, kde již budou zohledněny veškeré přeplatky, nedoplatky a slevy, na které jste v předešlém měsíci měli nárok dle smlouvy.

První výzvu k platbě obdržíte do 15.9. 2019 a tato výzva bude obsahovat částku, kterou máte zaplatit za měsíc říjen 2019.

 

Upozorňujeme, že je třeba si řádně přečíst novou smlouvu.

Srpen
22

Nové ceny školného platné od 1.9.2019

Vážení rodiče,

od 1.9.2019 je platný nový ceník, který naleznete zde.

Srpen
19

Projekty 2019/2020

Vážení rodiče,

po pozitivní zkušenosti z loňského roku jsme se na další školní rok přihlásili do těchto projektů:

 

 • Recyklohraní

 • Mezi námi o.p.s. – mezigeneračně

 • Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

 • Celé Česko čte dětem

 

Více o projektech se můžete dočíst zde.

Červenec
26

Pochvala ;-)

Moc děkujeme za pochvalu, kterou obdržely naše paní učitelky od rodiny Slezákových.

 

Velice si toho vážíme ;-)

 

Obsah pochvaly si můžete přečíst zde.

Červen
28

Kurz O krok dál u nás v Hradecké školce 3.11.2019

Vážení rodiče,

nabízíme vám kurz O krok dál (navazuje na Kurz respektovat a být respektován), který je zaměřen na sdílení zkušeností s konkrétními výchovnými situacemi účastníků. Místo konání kurzu bude v naší mateřské škole na adrese Mrštíkova 1122/40, Hradec Králové.

 

Kurz bude probíhat od 10:00 do 17:30 a účastnický poplatek je ve výši 500,-Kč.

 

Více informací o programu naleznete zde a přihlášku na kurz naleznete zde.

 

Kurz je omezen počtem míst, proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

 

Těšíme se na všechny účastníky ;-)

Červen
28

Poděkování účastníkům kurzu Respektovat a být respektován 2019

Milí rodiče,

v tomto měsíci v naší školce v Hradci Králové po dva víkendy probíhal kurz Respektovat a být respektován, kterého se samozřejmě zúčastnily i některé učitelky z našich školek. Děkujeme všem účastníkům a lektorům za skvělou atmosféru po celý kurz a už se těšíme na navazující kurz O krok dál, který u nás bude probíhat 3.11.2019.

 

Více informací o navazujícím kurzu naleznete výše v aktualitách a osvědčení našich učitelek můžete vidět zde.

Červen
25

Nová FB stránka školky

Milí rodiče,

kvůli lepší přehlednosti a zájmu některých rodičů jsme se rozhodli pro každou naší školku a skupinu udělat samostatnou FB stránku. Nově je tedy platná stránka pro školku v Pardubicích:

Původní společná stránka Školička Safari Baby Club  se již od 25.6.2019 nebude aktualizovat a do 14 dnů nebude ani přístupná. Nezapomeňte si zapnout na nové FB stránce sledování, aby vám něco neuteklo ;-)

 

Děkujeme

Červen
21

Důležité! Výlet do HK 25.6.2019

Vážení rodiče,

v úterý 25.6.2019 pojedeme s dětmi vlakem do Hradce Králové. Dětem dejte s sebou batůžek s pitím a pokrývku hlavy.

 

UPOZORNĚNÍ!

Děti doveďte do školky do 7:30 nebo je pak možné děti předat v 8:15 na hlavním nádraží.

 

Děkujeme

Červen
07

Akce: Zrcadlo umění 15.6.2019

Vážení rodiče,

letos se zúčastníme akce Zrcadlo umění v Pardubicích. Akce probíhá od 13.6. do 15.6.2019 a náš doprovodný program bude probíhat 15.6.2019 od 10:00 do 14:00 na adrese naší školky (Dašická 1261, Pardubice).

Jako program máme připravené barevné tvoření a kreativní focení pro nejmenší. Co to přesně znamená? Tak to se nechte překvapit a přijďte se k nám podívat ;-)

 

Na program celé akce se můžete podívat zde.

 

 

Těšíme se na vás ;-)

Červen
07

Mezigenerační konference 3.6.2019

Velice rádi jsme přijali pozvání na mezigenerační setkání pořádané organizací Mezi námi o.p.s., se kterou začínáme spolupracovat. Organizace má za cíl propojit generace a docílit pravidelných a dlouhodobých setkání. Zatím je aktivně zapojena pouze MŠ Pce, ale v následujících měsících chceme zapojit všechna naše zařízení. I my cítíme, že je velice důležité podporovat mezigenerační vztahy a to zejména v této rychlé době.

 

Pozvánku s fotkami můžete vidět zde a program konference naleznete zde.

 

Více se o projektu můžete dozvědět na http://mezi-nami.cz/cs/.

 

Doufáme a těšíme se na dlouhodobou spolupráci ;-)

 

Červen
07

POZOR ZMĚNA: Dětský den 13.6.2019

Vážení rodiče,

dětský den v naší MŠ se přesouvá o jeden den později na 13.6.2019.

Těšíme se na vás!

 

Červen
06

Dětský den 12.6.2019

Milí rodiče,

srdečně vás zveme na dětský den, který se bude konat ve středu 12.6.2019 od 15:30. Společně s dětmi prožijete odpoledne plné zábavy a soutěží. Na děti na závěr čeká malá odměna, kterou si ale nejdřív budou muset najít ;-)

 

Těšíme se na vás.

Květen
17

Zrakový screening 29.5.2019

Vážení rodiče,

Dne 29.5.2019 proběhne ve školce zraková prevence dětí. Pokud budete mít zájem, aby vaše dítě podstoupilo zrakový screening, prosím vyplňte souhlas, který je vyvěšen na nástěnce školky. Zrakové vyšetření je zdarma. V den vyšetření prosím nezapomeňte na zdravotní průkaz dítěte.

 

Více informací naleznete zde.

 

Květen
16

Den otevřených dveří 30.5.2019

Chcete vědět, jak naše školka vypadá? 

Pokud ano, srdečně vás zveme 30.5.2019 od 16:30 do 18:30 na Den otevřených dveří do naší mateřské školy na adrese Dašická 1261, 53003 Pardubice. Ukážeme vám naše prostory, bude připraven program pro vaše děti i malé občerstvení. Děti se zabaví, vy se mezitím můžete ptát na všechno, co vás zajímá.

 

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mail info@safariclub.cz. Ve zprávě prosím uveďte, kolik vás přijde a kolik let je vašim dětem.

 

Pozvánku v grafické podobě můžete vidět zde.

 

Těšíme se na vás.

Květen
16

Fotografie z akce Den rodiny HK 2019

Vážení rodiče,

den rodiny je letos za námi a my jsme velice rádi, že jsme mohli být součástí této akce. Pro děti jsme měli připravené dvě aktivity:

 

-       Sázení kytiček pro maminky, protože byl také den matek ;-)

-       Házení míčku do pusinky sluníčka za sladkou odměnu ve formě lízátka.

 

Obě aktivity slavily velký úspěch a to nás moc těšilo.

 

Fotografie z této akce můžete vidět zde.

 

Moc se těšíme na příští rok!

Květen
11

Kurz Respektovat a být respektován HK 2019

Milí rodiče,

kurz Respektovat a být respektován, který spolupořádáme, je již pro tento rok plný (i včetně náhradníků).

 

S těmi, kteří se přihlásili, se těšíme na viděnou na kurzu ;-)

Květen
10

POZOR!!! ZMĚNA MÍSTA AKCE DEN RODINY HK

Vážení a milí, je nám líto, ale vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí na neděli 12. 5. 2019, byli organizátoři akce nuceni vyměnit venkovní prostor Jiráskových sadů za „střechu nad hlavou“. Rozhodli se po zvážení všech pro a proti, že akci zachovají – vždyť je jubilejní desátý ročník ;-), a přesunou akci v malinko v omezené míře do prostorů Adalbertina na Československé armádě 300.

 

Bude to určitě i tak báječný den pro celou rodinu ;-)

 

Těšíme se na vás!

Květen
09

Akce: Den rodiny v HK 12.5.2019

Již tuto neděli se na vás moc těšíme!

Budeme sázet kytičky a házet balónky za sladkou odměnu.

 

Umístění našeho stánku naleznete zde a pro zobrazení programu klikněte zde.

Duben
25

Zápis dětí do naší MŠ 13.5.2019

Vyhlašujeme zápis dětí do Safari Baby Clubu – mateřská škola pro školní rok 2019/2020, který se bude konat v pondělí 13. května 2019 od 10:00 do 17:00. Zákonný zástupce se dostaví s dítětem přímo do mateřské školy. U zápisu předloží vyplněnou žádost o předškolní vzdělávání a lékařské potvrzení. Žádost a lékařské potvrzení obdrží přímo v mateřské škole před termínem zápisu, nebo jsou ke stažení zde na webových stránkách v sekci dokumenty/K přijetí.

Duben
25

Otevírací doba o letních prázdninách 2019

Vážení rodiče,

naše školka bude otevřena celé letní prázdniny. Zavřeno bude pouze o státních svátcích. Prosíme, zapište vaši prázdninovou docházku do formuláře, který je pověšen na nástěnce ve školce.

 

Děkujeme.

© MŠ Pardubice | Všechna práva vyhrazena | Zásady ochrany osobních údajů (GDPR)

seo&grafika: Studio Kružítko | engine: SpeedWeb